Jeśli nie laptop, to co? Może jednak tablet?


Urządzenia to komunikacji towarzyszą nam dzisiaj na każdym kroku. Smartfony i komputery – stacjonarne i przenośne – stały się czymś tak oczywistym w naszym życiu, że mało kto obywa się bez choć jednej z tych nowinek technicznych.

Czy komputer i smartfon da się jakoś połączyć?

Laptopy bardzo pomagają w pracy – można je zabrać ze sobą właściwie wszędzie. Wiele osób przyznaje jednak, że nie zawsze potrzebuje całego komputera przenośnego. Przydałyby mu się jednak przez cały czas tylko niektóre jego funkcje – np. te związane z kontaktem, czy podglądem różnych materiałów w chmurze. Taką rolę świetnie spełniają tablety.

Tablet – dlaczego warto?

Tablet jest zazwyczaj mniejszy i lżejszy od najlżejszego laptopa. Tym łatwiej mieć go wszędzie ze sobą. Te mniejsze mieszczą się nawet w kieszeni, choć oczywiście warto jednak zakupić odpowiednie etui.

Jaki tablet kupić?

Na rynku jest sporo dosyć tanich modeli tabletów. Czy są warte zakupu? Wszystko zależy od tego, do czego takie urządzenie dokładnie ma służyć. Warto więc zaznajamiać się ze specyfikacją techniczną każdego ciekawego pod względem cenowym tabletu. Wielkość wbudowanej pamięci, ilość pamięci operacyjnej, wbudowany lub nie modem, miejsce na choć jedną kartę sim, pojemność baterii – to podstawowe informacje, z którymi obowiązkowo warto się zaznajomić przed zakupem.

Dlaczego to takie istotne?

Niestety wciąż są obecne na rynku tablety, które mają gorsze parametry od najtańszych smartfonów. Może to skutkować powolną pracą i zawieszaniem się, nawet podczas korzystania z Internetu, brakiem możliwości dodania pamięci zewnętrznej, czy krótkim czasem pracy na jednym ładowaniu.

Czasem warto więc wziąć pod uwagę nieco droższy tablet na raty, niż kupić ten najtańszy, przypominający raczej zabawkę dziecięcą.

Nawet jeśli tablet ma służyć przede wszystkim rozrywce, jego parametry nie powinny spadać poniżej pewnego minimum, bo wtedy niewiele da się na nim zrobić.

Na szczęście w Internecie łatwo dzisiaj znaleźć specyfikację tabletów – warto z tych informacji skorzystać, aby dobrze wybrać.