Android czy iOS? Co wybrać?

smartfony i nawigacja

Podczas zakupu smartfona klienci zwracają głównie uwagę na jego rozmiar, wielkość pamięci, wykonywane zdjęcia itd. Nie mniej ważnym jednak czynnikiem, który później będzie miał ogromny wpływ na jakość użytkowania danego telefonu jest jego producent, a co za tym idzie wykorzystywany system operacyjny. Prawda, że brzmi skomplikowanie? Jednak temat tak skomplikowany nie jest.

Dwa światy

Rynek smartfonów został właściwie podzielony na pół pomiędzy dwóch producentów oprogramowania. Istnieją te, które na swoim pokładzie mają Androida, czyli właściwie ogromna większość użytkowanych na świecie telefonów, jak i dostępnych w sklepach jak Sferis, oraz nie mniej istotna grupa posiadających iOS, czyli system operacyjny produkowany przez firmę Apple i umieszczany jedynie na ich telefonach. Które z tych rozwiązań wybrać?

smartfony i nawigacjaCharakterystyka Iphone’a?

Filozofia firmy Apple mówi, że smartfony powinny być przede wszystkim wygodne i łatwe w użytkowaniu. Podejście to doskonale odzwierciedla to, jakie są ich produkty. Doskonałej jakości, bardzo dobrze działające i bardzo łatwe w obsłudze.
Niestety za tymi udogodnieniami idzie bardzo duża cena, która potrafi być nawet trzy razy większa niż w przypadku smartfona o podobnych parametrach technicznych, jednak posiadającego system Android.

Charakterystyka Androida

System Android znaleźć można właściwie na większości dostępnych w sklepach smartfonach. Oprócz Apple korzystają z niego praktycznie wszyscy.
Powoduje to, że jest to system bardzo podatny na ataki hakerskie i z tego powodu stosunkowo niebezpieczny. Oczywiście nie ma co popadać w paranoje, jednak mimo wszystko warto jest dbać o to, gdzie i w co się klika.
A co poza tym? Doskonała cena, bardzo dobre właściwości użytkowe i przy odrobinie chęci również bardzo dobre możliwości konfiguracyjne, czyli coś czego nie da się znaleźć w produkcie Apple. Android daje możliwość ustawienia ogromnej większości swoich funkcji, co wielu użytkowników po prostu przerasta.
Który z nich zatem jest lepszy? Niestety nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi. Każdy powinien sprawdzić obie te maszyny i dopiero wtedy wydać osąd, które z nich chciałby użytkować na co dzień.