Blaupunkt głośnik bluetooth

blaupunkt głośnik

W dzisiejszych czasach można wyróżnić na rynku wiele głośników bluetooth. Mają one sporo zalet. Jedną z nich jest fakt, iż takie głośniki są przenośne, więc można je zabrać ze sobą dosłownie wszędzie.

Perfekcyjne głośniki

blaupunkt głośnik

Najpopularniejszy typ głośnika, zwany zwykle głośnikiem dynamicznym, wykorzystuje lekką membranę lub stożek, połączone ze sztywnym koszem lub ramą, za pomocą elastycznego zawieszenia, zwanego pająkiem, który ogranicza cewkę drgającą, aby poruszała się osiowo przez cylindryczna szczelina magnetyczna. Nakładka ochronna przyklejona na środku stożka zapobiega przedostawaniu się kurzu, zwłaszcza opiłków żelaza, do szczeliny. Gdy do cewki dźwiękowej zostanie przyłożony sygnał elektryczny, pole magnetyczne wytwarzane jest przez prąd elektryczny w cewce głosowej, co czyni go zmiennym elektromagnesem. Głośnik bluetooth Blaupunkt jest wykonany z bardzo dobrej jakości materiałów – co z całą pewnością jest ogromną zaletą. Dzięki temu może posłużyć danemu użytkownikowi przez wiele lat.

Blaupunkt głośnik bluetooth

Podwozie, rama lub kosz zostały zaprojektowane tak, aby były sztywne, zapobiegając odkształceniom, które mogłyby zmienić krytyczne ustawienia względem szczeliny magnetycznej, być może pozwalając cewce głosowej ocierać się o magnes wokół szczeliny. Podwozia są zwykle odlewane ze stopu aluminium, w cięższych głośnikach o strukturze magnetycznej; lub wytłoczony z cienkiej blachy stalowej w lżejszych przetwornikach. Inne materiały, takie jak formowane tworzywa sztuczne i kosze z wytłumionym tworzywem sztucznym, stają się powszechne, szczególnie w przypadku niedrogich sterowników o niskiej masie. Metalowe podwozie może odgrywać ważną rolę w odprowadzaniu ciepła z cewki; nagrzewanie podczas pracy zmienia rezystancję, powoduje fizyczne zmiany wymiarów, a jeśli jest ekstremalne, spala lakier na cewce głosowej; może nawet rozmagnesować magnesy trwałe. Głośnik bluetooth Blaupunkt jest łatwo dostępny, można go znaleźć na przykład w sklepach elektrycznych. Jego cena jest przystępna.