Dodatkowa ochrona smartfona

etui na telefon

Choć sprzedawane obecnie smartfony są urządzeniami bardzo trwałymi i o niezwykle odpornej konstrukcji, to jednak bardzo często zwykły upadek na podłogę kończy się dla tego wartego kilka tysięcy złotych urządzenia w sposób bardzo tragiczny. Najczęściej pęknięty zostaje wyświetlacz lub nawet uszkodzenia doznają wewnętrzne układy procesorowe. W każdym z tych wariantów smartfon nadaje się w najlepszym wypadku do drogiej naprawy, a w najgorszym nawet do wymiany na inny egzemplarz. Czy da się tego jakoś uniknąć?

Stosowanie etui na telefon

Oczywiście można powiedzieć, że najlepszą obroną przed upadkiem telefonu jest zwyczajnie na niego bardzo uważać, jednak takie rady są zupełnie bezwartościowe, ponieważ nikt przecież specjalnie swojego telefonu nie testuje na posadzce.
Z tego powodu jedynym co można zrobić, aby zabezpieczyć się przed taką ewentualnością, jest zakupienie specjalnego pokrowca na telefon. Takie etui na smartfona stanowi dodatkowe zabezpieczenie jego konstrukcji, często o wiele lepiej niż to przewidziane przez producentów. Oczywiście dany producent stosuje określone techniki, lecz nic nie zabezpieczy telefonu lepiej, niż dodatkowa gumowana powierzchnia, która oczywiście jest nieco grubsza w najbardziej newralgicznych miejscach i która przejmuje energie upadku z najbardziej delikatnych elementów telefonu.

Stosowanie dodatkowego szkła ochronnego

Wiele osób uważa jednak takie etui za bardzo nieestetyczne i szuka nieco innego rozwiązania, które będzie o wiele ładniejsze, a przy tym przynajmniej tak samo skuteczne. Takim rozwiązaniem jest dodatkowe hartowane szkło na ekran.
Ekran smartfona jest tym elementem, które ulega uszkodzeniu zdecydowanie najszybciej i najbardziej dotkliwe. Wewnętrzne podzespoły zabezpieczone są całkiem przyzwoicie, a dosyć twarda i mocna obudowa nie pozostawia na sobie śladów upadku nawet z bardzo dużej wysokości.
Co innego wyświetlacz, który potrafi pęknąć nawet w wyniku kilkucentymetrowego upadku. Aby tego uniknąć, stosuje się specjalne hartowne powłoki szklane na ekran, które zabezpieczają go przed pękaniem.