Jak chronić smartfon?

etui do smartfonów

Smartfon to dzisiaj przedmiot codziennego użytku. Większość ludzi nie rusza się bez niego z domu. Telefony służą do kontaktów prywatnych i służbowych, ale też do rozrywki. Nic więc dziwnego, że urządzenie to bywa narażone na urazy mechaniczne.

Podstawowa ochrona smartfona

Zdarza się, że producent dokłada do konkretnych modeli swoich smartfonów proste żelowe etui, tzw. back case. Chroni ono jedynie tył telefonu oraz jego boki. Jest to już pewne zabezpieczenie, które pewnej grupie osób wystarcza.

Jeżeli jednak chce się zwiększyć stopień zabezpieczenia, trzeba dokupić także szkło hartowane na wyświetlacz. Istotne jest, aby wybrać takie, które jest dedykowane do posiadanego modelu telefonu.

Bogactwo różnorodności

Żelowe etui do smartfonów nie są jedynym możliwym wyborem. Owszem, występują one w różnych wzorach i kolorach, jednak nie każdy jest zadowolony akurat z takiego rozwiązania.

etui do smartfonów

Wtedy można pomyśleć o etui książkowym. Zazwyczaj jest ono bardziej eleganckie od back case i stanowi zabezpieczenie dla telefonu z każdej jego strony.

I jeszcze kolejny rodzaj ochrony to tzw. bumper, który jedynie wzmacnia konstrukcję telefonu; ma on formę ramki otaczającej urządzenie.

Etui do smartfonów bywają wykonane z różnych materiałów: ze wspomnianego już silikonu, plastiku lub poliwęglanu.

Istotna sprawa: dopasowanie do modelu

Etui na smartfon trzeba kupować rozważnie – powinno ono być dedykowane do konkretnego modelu. Dlaczego? Choćby dlatego, że telefony różnią się rozmiarem, a także umiejscowieniem przycisków funkcyjnych (np. do włączania, czy manipulowania głośnością) oraz głównego aparatu fotograficznego.

Niedopasowany pokrowiec nie będzie spełniał swoich podstawowych funkcji i utrudniał korzystanie ze smartfona.

Jeżeli właściciel danego telefonu nie jest pewien co do pełnej nazwy modelu, może sprawdzić to w ustawieniach, na opakowaniu albo po prostu udać się do stacjonarnego sklepu z akcesoriami do telefonów. Wtedy na pewno zakupi odpowiednie etui w wybranej przez siebie kolorystyce.