Jak dobrać monitor do komputera?

monitor do komputera

Monitor jest podstawowym elementem każdego komputera stacjonarnego. Podczas jego wyboru musimy zwrócić uwagę na wiele istotnych parametrów.

Dostępne na rynku monitory różnią się od siebie wieloma cechami i parametrami. Przed zakupem warto sprawdzić: rozdzielczość, rodzaj matrycy, przekątną i proporcje.

Na co zwrócić uwagę wybierając monitor do komputera?

Rozdzielczość ekranu jest najważniejszym parametrem monitora do komputera. Do codziennego użytkowania w domu, w zupełności wystarczy standardowa rozdzielczość 1080p. Wyższe rozdzielczości polecane są dla użytkowników wykorzystujących komputer do obróbki obrazu albo składania filmów.

Najczęściej lepszą ostrość obrazu potrzebują:

  • graficy,
  • montażyści,
  • oraz profesjonalni gracze.

Przekątna ekranu i jego proporcje.

Przekątna ekranu musi być ściśle powiązana z rozdzielczością. Najpopularniejszym rozmiarem jest przekątna 24 i 27 cala.

Te mniejsze idealnie sprawdzają się dla zwykłych użytkowników komputera, natomiast te największe są idealnym rozwiązaniem dla grafików oraz graczy komputerowych.

Co powinien oferować monitor domowy?

Monitor ze sklepu Sferis wykorzystywany w domu powinien być funkcjonalny. W ten sposób będziemy mogli podłączyć go laptopa i wykorzystać jako dodatkowy telewizor.

Przed zakupem odpowiedniego sprzętu należy także zastanowić się, gdzie będziemy najczęściej ustawiać taki sprzęt. Większość urządzeń posiada specjalną nóżkę, ale niektóre można także powiesić na ścianie.

monitor do komputera

W jakie dodatkowe funkcje mogą być wyposażone monitory?

Monitory mogą posiadać wiele różnych, dodatkowych funkcji. Niektóre modele posiadają wbudowane głośniki, dzięki czemu mamy nie tylko dobrą jakość obrazu, ale również fantastyczny dźwięk.

Takie produkty najlepsze są dla osób, które nie dysponują dużą ilością miejsca w domu czy biurze i chcą ograniczyć przestrzeń zajmowaną przez urządzenia od komputera. Dobrym pomysłem jest zakup monitor z wbudowaną kamerą, Dzięki czemu możemy prowadzić transmisje na żywo, brać udział w zajęciach online albo po prostu rozmawiać na kamerce z przyjaciółmi.