Jakie są zalety posiadania dysków zewnętrznych?

dyski zewnętrzne hdd

Jeszcze kilkanaście lat temu nikt nie spodziewał się, że technologia pójdzie aż tak bardzo do przodu i będziemy przechowywać dane na dyskach zewnętrznych. Kiedyś przechowywaliśmy zdjęcia w rodzinnych albumach, muzykę na nieśmiertelnych płytach czy też kasetach, które „odeszły do lamusa”, a materiały filmowe na kasetach VHS. Jednak okazało się, że digitalizacja materiałów sprawiła, że wszystkie te pamiątki mamy w jednym miejscu. Część ludzi przechowuje je na pendrivach, część na skrzynkach pocztowych, jednak też duża część stara się kupować dyski zewnętrzne. Jaki jest ich fenomen? Dlaczego je warto kupować? Zapraszamy do naszego artykułu.

Szybki zapis plików

Dyski zewnętrzne HDD dają użytkownikowi ogromny komfort w postaci szybkiego zapisu i transferu plików. Pomimo tego, że jest to odrobinę starsza technologia od HDD, która jest coraz częściej wykorzystywana. Trzeba jednak powiedzieć, że nowoczesne dyski pozwalają na szybki zapis plików, a szczególnie w okresie gdy usprawiedliwiamy się brakiem czasu na wszystko, jest to bardzo praktyczna cecha. Zestawiając ze sobą dyski zewnętrzne SSD i HDD, to te pierwsze wypadają korzystniej jeżeli chodzi o szybkość plików, jednak te HDD również są dobre, a mają inne zalety, których nie można nie zauważyć. Sprawdź https://www.sferis.pl/dyski-zewnetrzne-2902.

dyski zewnętrzne hdd

Cena

Ogromnym plusem dysków zewnętrznych jest ich cena. Trzeba jednak być uczciwym i powiedzieć, że te w wersji HDD są tańsze, ale jednak są wolniejsze, natomiast mają bardzo dużą pojemność. Oczywiście, to do klienta należy ostateczny wybór i zapewne głównym determinantem wyboru będzie cena. Wiadome jest to, że dyski zewnętrzne mają swoje przeznaczenie i nie każdemu zależy na tym, żeby każdy miał kosmiczną prędkość, więc może zdecydować się na inny produkt. 

Elastyczność

Dyski zewnętrzne wykorzystuje się do przechowywania na nich plików o dużych rozmiarach takich jak filmy i gry. Ogromnym plusem jest możliwość zabrania go ze sobą czy to na wakacje, czy to jako zapasowy nośnik zapisywania danych. Pomimo tego, że należy o niego uważać, to jednak daje on duże możliwości i zdecydowanie warto go zakupić.