JBL GO vs. JBL GO 2 – porównanie małych i dobrych głośników bluetooth


Przenośne głośniki bluetooth cieszą się coraz większą popularnością. Dzięki nim możemy zapewnić nagłośnienie, puścić głośno muzykę na imprezie czy treningu, a wszystko to bez źródła prądu i niewielkim kosztem. Przenośny głośnik możemy zabrać ze sobą, z racji swoich niewielkich wymiarów urządzenia te są niezwykle poręczne. Dzisiaj przyjrzymy się czołowym modelom z prostszych głośników bluetooth: JBL GO oraz JBL GO 2. Są to najtańsze propozycje w ofercie znanej firmy produkującej sprzęt muzyczny. Jak sprawdzają się w codziennym użytkowaniu i który z nich jest lepszy?

JBL GO został zaprezentowany już spory czas temu i stał się ikoną głośników mobilnych, z racji swojego niezwykle charakterystycznego wyglądu. Jest nieźle wykonany, posiada przetwornik o mocy 3W, a czas działania na jednym ładowaniu to według producenta maksymalnie 5 godzin. Moc głośnika wydaje się naprawdę niewielka, w końcu najtańsze głośniki za 20-30 złotych niejednokrotnie mają 2-3W. Wystarczy jednak włączyć JBL GO, aby poczuć różnicę. Nawet kiedy głośność jest maksymalna, nic nie trzeszczy. Jakość dźwięku nie powala, ale jest zadowalająca. Czasem zdarzają się problemy z lampką, która mylnie sygnalizuje że głośnik się rozładowuje. Do podstawowych zadań JBL GO jest jednak jak najbardziej w porządku.

JBL GO 2 ma nieco zmieniony wygląd. Czas pracy oraz moc są identyczne jak w przypadku poprzednika, podobnie jest z jakością wykonania. Różnice tkwią jednak gdzie indziej. Po pierwsze JBL GO 2 obok przetwornika ma pasywną membranę basową dzięki czemu niskie tony są lepiej słyszalne. Jeszcze lepszy efekt uzyskano by, gdyby zamontować membranę z tyłu, a nie obok przetwornika. Niemniej jest okej. Kolejną zaletą JBL GO 2 jest certyfika IPX7, oznaczający że urządzenie jest odporne na zachlapanie wodą.

Podsumowując, JBL GO 2 jest podobny do swojego poprzednika, jednak oferuje nieco lepszą jakość dźwięku, a ponadto jest wodoodporny. Z racji bardzo niewielkiej różnicy w cenie, to właśnie JBL GO 2 będzie lepszym wyborem.