Microsoft Office 365 – opis i charakterystyka

microsoft office365

Wydaje się, że bez dzisiejszej technologii praca wielu osób jest już praktycznie niemożliwa. Zarówno pracownicy biurowi typu księgowi, marketingowy, PR-owcy oraz pracownicy fizyczni wykorzystują najnowocześniejsze programy do tego, by uelastycznić i poprawić komfort pracy, jak również dążą do tego przedsiębiorcy, którzy chcą maksymalizować zyski. Jednym z tego typu programów są te od Microsoft Office, na których już wychowało się kilka pokoleń i dających spore możliwości. Za pomocą naszego artykułu wyjaśnimy jakie to możliwości oraz wspomnimy o tym, czym jest Microsoft Office 365 – zapraszamy!

Czym jest Microsoft Office 365?

Praktycznie każdy z nas zna nazwę flagowego produkt od Microsoft jakim jest Office, jednak wersja 365 to po prostu zbiór aplikacji, za który uiszcza się opłatę. Użytkownik ma do wyboru jedną z wersji programu jak:

microsoft office365

Wersje różnią rozbudowanymi wersjami programów, ich ilością oraz tym, na ilu urządzeniach można z nich korzystać. Posiadanie każdego z pakietów daje dużo możliwości i benefitów jak np. darmowe minuty na Skype, dodatkowym miejscem do wykorzystania w usłudze OneDrive, która umożliwia na pracę w chmurze będącą coraz bardziej popularnym produktem. Posiadanie Microsoft Office 365 pozwala na korzystanie z  Exchange Server, SharePoint Server oraz Lync Server. Dużym plusem wykupu takiej wersji jest ciągła aktualizacja, dzięki czemu użytkownik nie musi tego robić na własną rękę.

Czy to się opłaca?

Oczywiście, że tak. Zapewne znajdą się oponenci takiego rozwiązania twierdzący, że można korzystać z darmowych wersji i nie trzeba kupować Microsoft Office 365, jednak w przypadku dużych firm czy nawet tych mniejszych jest to bardzo korzystne rozwiązanie. Również jest to opcja, którą doceniają freelancerzy oraz copywriterzy pracujący w domu na własny rachunek. Szczególnie warto z niego korzystać, gdy w domach dzieci uczą się zdalnie, jak również rodzice pracują z poziomu własnego urządzenia. Koszt dla 1 użytkownika to 299 zł/rok, natomiast jest też wersja Office 365 dla rodziny, która kosztuje 429,99 zł/rok, natomiast daje ona ogromne możliwości, a przede wszystkim jest to opcja polecana od 2-6 użytkowników.