Na co zwracać uwagę kupując power bank?

ADATA Power Bank 20000mAh

Power bank stał się w ostatnim czasie tak samo podstawowym wyposażeniem każdego telefonu, jak np. słuchawki, czy też pokrowiec. To niepozorne urządzenie pozwala na szybkie naładowanie baterii w telefonie, bez potrzeby podłączania go do gniazdka elektrycznego. Powstaje jednak bardzo ważne pytanie, jakie cechy power banka są ważne i na które powinno się zwrócić większą uwagę, jeśli chce się kupić takie urządzenie? Czy wystarczy kupić jeden z topowych modeli, np. ADATA P20000D Power Bank, aby spełnił on wszystkie pokładane w power banku oczekiwania?

Najważniejsza jest pojemność

Tak naprawdę jedyną funkcją power banka jest ładowanie podłączanych do niego urządzeń. Z tego też powodu najważniejszą jego cechą jest nie estetyka lub rozmiar, lecz to, jak dużą posiada on bateria, co oczywiście przekładać się będzie na to, ile razy będzie w stanie naładować przeciętny telefon. Zwykle power banki posiadają baterie od około 3000mAh, do około 10000mAh. Pozwala to naładować standardowy telefon od 2 do 3 razy. Wspomniany wcześniej model, to ADATA Power Bank 20000mAh. Posiada on ponad przeciętną pojemność, dzięki czemu pozwala na naładowanie zwykłego telefonu nawet do 6 razy, co jest wbrew pozorom całkiem przydatną właściwością.

Mocna konstrukcja

Z racji tego, że power bank jest tylko urządzeniem dodatkowym, które nie posada poważniejszych funkcji, to niestety nie traktuje się go zbyt uważnie. O ile na telefon przeciętny użytkownik chucha i dmucha, to już power bank często upada, jest potrząsany, a nawet wrzucany nieumyślnie do wody. Z tego powodu takie urządzenie musi posiadać ponad przeciętne zabezpieczenia. Dodatkowo pamiętać należy, że ma się do czynienia z całkiem dużą dawką energii, dlatego też zabezpieczenia muszą być także na poziomie przekazywania jej do urządzeń zewnętrznych. Różnego rodzaju filtry anty przepięciowe, czy też zabezpieczenia przeciw przeładowaniu pomimo tego, że są tak ważne, niestety nie są standardem. Wspomniany wcześniej model oczywiście je posiada.
Wszystko to powoduje, że nawet pomimo nieco wyższej ceny niż przeciętna, ADATA P20000D Power Bank to model, który może być polecony z czystym sumieniem każdemu.