Najlepsze smartfony za ok. 2000 złotych

Smartfon XIAOMI Mi Mix 2S 64GB najtańszy w swojej klasie

Flagowe modele smartfonów powoli tracą na popularności. Powodem tej sytuacji jest fakt, że telefony za 2000 złotych oferują już niemal wszystko to, co najlepsze we flagowcach. Po co więc przepłacać? W tej kwocie możemy oczekiwać już kilku gigabajtów pamięci operacyjnej, topowych wersji procesorów, najnowszej wersji systemu czy świetnego, dużego ekranu. Jakie są więc najciekawsze propozycje w kwocie 2000 złotych?

Razer Phone – 5,7″ ekran o wysokiej rozdzielczości, aż 8 gigabajtów pamięci operacyjnej i 64 gigabajtów wbudowanej. Procesor w tym modelu to 8-rdzeniowy Snapdragon 835, a wielkim atutem jest bateria, która ma aż 4000 mAh. Czy można się tutaj do czegokolwiek przyczepić? Co najwyżej do wersji systemu (Android 7 Nougat).

Samsung Galaxy A9 – ten telefon ma aż 6,3″ ekran, jednak jego ramki są bardzo wąskie, więc nie powinien sprawiać wrażenie topornego. Systemem działającym na A9 jest Android 8 Oreo. Mamy też niezłą baterię, 6 giga ramu i aż 4 obiektywy aparatu na tylnej klapce, z czego najlepszy ma aż 24 megapiksele.

Smartfon XIAOMI Mi Mix 2S 64GB najtańszy w swojej klasie

Samsung Galaxy S8 – Jeżeli ktoś lubi zaokrąglone krawędzie wyświetlacza, może rozejrzeć się za Samsungiem S8. Ich niecodzienny design robi wrażenie. Niestety, nie jest to najnowszy model, a więc znajdziemy w nim Androida 7 i 4 gigabajty pamięci ram. Niemniej nadal jest to bardzo przyzwoity zestaw, który większości użytkowników w zupełności wystarczy.

Xiaomi Mi Mix 2S – Niemal 6″ ekran, 8-rdzeniowy Snapdragon i 6 gigabajtów pamięci ram. W określonym przez nas budżecie znajdzie się miejsce dla wersji z 64 gigabajtami pamięci wbudowanej. Smartfon Xiaomi Mi Mix 2S 64GB ma Androida 8 Oreo i bardzo wąskie ramki, co wyróżnia go na tle niektórych konkurencyjnych telefonów, sprawdź sam w ofercie https://www.sferis.pl/smartfon-xiaomi-mi-mix-2s-64gb-wifi-gps-nfc-bluetooth-lte-dualsim-64gb-android-80-kolor-czarny-p581798. Jest też nakładka MIUI, z której słynie chińska firma.

Jak widać, w kwocie do 2000 złotych można znaleźć wiele naprawdę ciekawych modeli. Będą się one cechować świetną płynnością działania, dobrą wydajnością, niezłymi aparatami i najnowszymi wersjami systemu, chyba że zdecydujemy się na flagowce z poprzednich generacji.