Rodzaje uchwytów na telefon

uchwyt do telefonu

Uchwyt na telefon jest jedynym z najbardziej podstawowych elementów wyposażenia każdego samochodu. Dzięki niemu telefon jest używany w trakcie jazdy w warunkach o wiele bezpieczniejszych, ale też zwyczajnie wygodniejszych. Z tego też powodu powstało bardzo wiele różnego rodzaju modeli. Jakie dokładnie są te rodzaje i tak właściwie to, czemu uchwyt do telefonu jest tak dobrym rozwiązaniem?

Dlaczego uchwyt do smartfona jest tak popularny?

Obecnie używane telefony komórkowe są niezwykle rozbudowanymi i wszechstronnymi urządzeniami. Sprawdzają się nie tylko jako zwykła rozrywka, lecz także niezwykle przydatne są w trakcie podróży samochodem. Standardem jest wykorzystywanie telefonu jako nawigacji samochodowej lub też jako odtwarzacza muzyki zamiast płyt, lub radia.
Aby jednak używanie w ten sposób telefonu mogło być realizowane bezpiecznie, ale i wygodnie, koniecznie trzeba go umieścić w określonym rodzaju uchwycie, co spowoduje, że telefon będzie zawsze pod ręką i będzie dawał możliwość wygodnego sterowani nim.

Jakie są rodzaje uchwytów na telefon?

Jak jednak wiadomo gusta, ale i auta są różne, dlatego też różne również muszą być uchwyty na smartfona. Zdecydowanie najpopularniejszym modelem jest ten, który montuje się na specjalnej przyssawce do szyby. Jego ogromną zaletą jest fakt, że montaż zajmuje kilka sekund, a mocowanie jest bardzo stabilne i pewne. Dodatkowo pamiętać także należy o tym, że dzięki przyssawce istnieje możliwość dowolnego ustawienia telefonu na całej powierzchni przedniej szyby.
Inną wersją jest montowanie telefonu do kratki nawiewu. Jest to wersja bardzo wygodna, ponieważ na niej telefon jest o wiele bliżej ręki, przez co jest nieco wygodniejsza, ale przede wszystkim w żadnym stopniu u nie zasłania widoczności przedniej szyby, na co wielu kierowców się skarży w przypadku wersji na przyssawkę.
Zupełnie innym rodzajem jest wersja magnetyczna, która wykorzystuje jako element trzymający niewielki magnes. Jest to rozwiązanie wygodne w montażu, jednak ma wiele wad. Przede wszystkim jest to wersja najmniej stabilna, co powoduje, że często odpada. Dodatkowo ciężko jest znaleźć metalowe elementy we wnętrzu samochodu, na których taki uchwyt mógłby się trzymać.