Zegarki sportowe do różnych dyscyplin

zegarki sportowe

Nowoczesny zegarek sportowy to gadżet, który cieszy się stale rosnącą popularnością. Na rynku dostępne są zarówno zegarki przeznaczone do monitorowania codziennej aktywności, jak i profesjonalne urządzenia tworzone dla alpinistów.

Zegarki dla biegaczy

Bieganie jest najczęściej uprawianą aktywnością fizyczną. Trudno się temu dziwić, w końcu wydawać by się mogło, że do biegu wystarczy jedynie odpowiednie obuwie. Nowoczesny zegarek sportowy z modułem GPS zdecydowanie podniesie jednak przyjemność płynącą z biegania, pozwoli na monitorowanie aktywności na bieżąco, a także na mierzenie postępów w treningu dzięki statystykom powstałym z zebranych przez urządzenie danych. Zegarki sportowe dla biegaczy powinny zostać wykonane z miękkiego materiału, aby nie obcierały one skóry. Doskonałym rozwiązaniem jest obudowa i pasek z silikonu, ponieważ ten materiał jest także odporny na wilgoć i zabezpiecza zegarek przed uszkodzeniami mechanicznymi.

Zegarki na siłownię i na basen

Sportowe zegarki przeznaczone na siłownię powinny posiadać specjalne funkcje, które pozwalają na wygodny trening siłowy oraz trening cardio. Przydatne jest zwłaszcza automatyczne ćwiczenie powtórzeń, które zdecydowanie usprawnia trening. Zegarek sportowy na siłownię nie musi posiadać modułu GPS, podobnie jak i zegarek na basen. Sportowy zegarek na basen musi jednak posiadać pełną wodoodporność. W zegarku takim powinny znaleźć się funkcje automatycznego liczenia basenów, monitoring liczby wymachów oraz pomiar efektywności pływania. Największy komfort zapewnią lekkie zegarki, które nie będą utrudniały pływania.

Zegarki dla kolarzy i alpinistów

Zarówno kolarze, jak i alpiniści, potrzebują zegarków z precyzyjnymi odbiornikami GPS, które pozwalają na śledzenie trasy, a także pomiar tętna oraz szeregu innych parametrów. W zegarkach dla kolarzy instalowane są specjalne tryby treningu rowerowego, z których korzystać mogą nie tylko amatorzy, ale i profesjonalni kolarze. W zegarkach dla alpinistów stosuje się natomiast szereg dodatkowych rozwiązań. Te profesjonalne zegarki sportowe posiadają zintegrowane akcesoria takie jak kompas, wysokościomierz oraz barometr. Bezpieczeństwo zapewnią alerty pogodowe oraz informacje o długości dnia i o trendach pogodowych.